Ladění kytary

Tady budu psát hlavně o ladění akustické kytary.

Akustická kytara se dá ladit pomocí tří (mě známých) způsobů.

Ladění podle pozice I Ladění pomocí flažoletů I Ladění pomocí programu

Ladění pomocí 5. (a 4.) pozice

Nejčastěji se ladí kytara tímto způsobem. Nyní se pokusím tento postup trochu popsat, ale nejspíš vám nejvíc řekne obrázek, který je o trochu níž.

Takže, jak to vlastně funguje? - Na kytaře se dá zahrát jeden tón na několika strunách (na kolika, to závisí na počtu pražců na kytaře). Ale vychází to tak, že "prázdnou strunu" můžete zahrát na následující struně v 5. políčku.

Takže vlastní ladění probíhá tak, že si zahrajete 1. strunu e (ta musí být naladěná) a pak na 2. struně na 5. políčku zahrajete ten stejný tón pokud to zní stejně ,tak je 2. struna správně naladěná (pokud ne, tak musíte tón upravit pomocí kolíčků). A takhle postupujte až naladíte celou kytaru.

POZOR U LADĚNÍ 3. STRUNY JE ZMĚNA !!! - víc vám řekne obrázek

Porovnávejte tóny se stejnou barvou.

Ladění pomocí flažoletů

Vysvětlivky:

Jednotlivé barvy na obrázku znázorňují, které flažolety by měly znít stejně, pokud je kytara správně naladěna.

Obecně platí, že flažolety na 7. pražci tenčí struny odpovídají flažoletům na 5. pražci tlustší struny. Výjimkou je pouze flažolet na struně g, který neodpovídá flažoletu na struně h.

Struna e se dá naladit podle flažoletu na 5. pražci struny E.
Struna h se dá naladit podle flažoletu na 7. pražci struny E.

Děkuji za pomoc s laděním pomocí flažoletů panu Pecharovi.

Ladění pomocí programu

A teď tady je asi nejpříjemnější způsob ladění kytary (teda pokud sedíte u počítače, když hrajete na kytaru). Jedná se o program, který vám ukazuje o kolik si máte jednotlivou strunu naladit víc nebo míň. Asi jedinou nevýhodou je to, že musíte mít kvalitní mikrofon.

Je to velmi pěkný program, ve kterém si můžete i drobně měnit podobu. Podle mé zkušenosti je velmi přesný a spolehlivý (závisí na mikrofonu).

Takže neváhejte a stáhněte si tento zajímavý program!!!


Heb jij je al eens verdiept in de geschiedenis van Craps? Waar de pass line vandaan komt? Op HollandGokken.com kun je alles lezen over dit prachtige spel in de Craps definities pagina en de geschiedenis pagina. Speel bij een onlinecasino van Holland Gokken. Je krijgt er nog een extra bonus voor ook!